Bezrámový posuvný systém AluFlexi

Posuvná křídla jsou vyrobena z horizontálních profilů a výplně.Posuvná křídla se pohybují na kolečkách po pojezdových profilech.V pojezdovém horizontálním profilu je osazeno štětinkové těsnění. Štětinky efektivně těsní zasklenou část a chrání vnitřní prostor před větrem, deštěm a prachem.

Těsnění mezi skly zajišťují vertikální PVC profily s UV stabilzací. Stahování jednotlivých křídel zajišťují vertikální hliníkové profily výšky 74 mm s gumovým těsněním, které zafixují posuvná křídla do správné polohy, čímž zabezpečí odolnost vůči nárazům větru.

Nezávazná poptávka

Detailní popis systému

Do hliníkových profilů a plastových dílců zajišťujících posun křídel ve vodících kolejnicích a jejich následné otevírání jsou vsazeny skleněné tabule z čirého tvrzeného skla tl. 6 mm, které v plné míře splňuje požadavky bezpečnosti systému a normové hodnoty pro přirozené osvětlení přilehlé místnosti.

Pohyb 1 – 10 posuvných křídel je zajištěn kolečky (nerezovými samomaznými ložisky s plastovou bandáží) zapuštěnými do plastových dílců v pravém a levém dolním rohu křídla. Plastové dílce „vozík“ (vždy 2 ks/ 1 křídlo) jsou k horizontálním profilům lepeny. A tyto profily jsou následně ke sklu fixovány pomocí speciálního silikonového tmelu.

Posun křídla je veden horní a spodní kolejnicí, která je opatřena drenážními otvory pro odtékání dešťové vody a tajícího sněhu. Jedná se o systém nezavěšený, kdy celou váhu přenáší spodní pojezdový profil, přičemž křídla jsou vedena horním profilem speciálního tvaru v úrovni zábradlí (profil nezasahuje do vnitřního prostoru lodžie). Posun křídel je umožněn k pravé či levé straně, popř. od středu k oběma stranám zaskleného prostoru.

K hornímu i spodnímu profilu mohou být připevněny okapové lišty vyrobené z hliníkového plechu v barevné úpravě dle přání zákazníka či charakteru stavby.

Pro těsnění křídel mezi sebou je použito kvalitní silikonové těsnění. Jeho přiléhavost zajišťuje téměř dokonalé utěsnění proti srážkám, větru a prachu. Pro trvalou infiltraci, nutnou především k odvětrávání zplodin plynových spotřebičů, jsou vytvořeny v horní a spodní části mezi skleněnými tabulemi a kolejnicemi, průduchy.

Hliníkové profily jsou povrchově upraveny práškovým lakem bílé barvy RAL 9010 nebo eloxáží v barvě stříbrné. Veškerý použitý spojovací materiál je nerezový tř. A2. Všechny plastové komponenty a použité tmely jsou UV stabilní. Tím je zaručena velmi dlouhá životnost celého systému, jeho barevná stálost a bezchybná funkčnost po celou dobu životnosti.

Jednotlivá křídla se posunují pomocí tlaku ruky na jednu svislou hranu skla a zasunují se za první křídlo. Otevření je možné až do 4/5 zasklené plochy (při variantě 5-dílného posuvného zasklení). Při zavírání se ostatní křídla automaticky zachytávají o krytku horizontálního profilu. Posun prvního křídla je umožněn madlem.

Mytí skel je usnadněno možností vysazení křídel. Pro mytí jsou doporučeny běžné čistící prostředky bez abraziv. Velikost profilů umožňuje pohodlné čištění vlhkým hadříkem.

Posuvné stěny lze kombinovat s pevným zasklením. Bezrámový systém AluFlexi-bezrámový se vyznačuje především širokou škálou možností jeho použití – zasklení balkónů a lodžií, altány, interiérové dělící příčky.

Montáž

Systém je před vlastní montáží zkompletován ve výrobě. Montáž se provádí z vnitřní strany lodžie a není tedy potřebné lešení či lávka. Na stávající konstrukci lodžie a zábradlí jsou nosné a vodicí kolejnice připevněny polyethylenovými kotvami do betonu a cihel, případně pomocí šroubů do oceli v případě montáže na ocelové nosníky. Osová vzdálenost jednotlivých kotev je cca 600–1000 mm – podle typu materiálu, do kterého je systém kotven. Vyrovnání profilů je provedeno pomocí plastových distančních podložek. Spáry vzniklé po montáži mezi profily systému a stavebním otvorem jsou kryty tmelením popř. olištováním – podle velikosti vzniklé spáry. Materiálem k provedení olištování je nejčastěji hliníkový plech s povrchovou úpravou práškového lakování v barvě profilů systému. Lišty se lepí pomocí silikonových tmelů, popř. se šroubují.

Návod k obsluze

Použití

  • zasklení balkónů a lodžií
  • prosklené stěny
  • altány a přístřešky

Výhody

  • zasklení nenarušuje vzhled domu
  • úspora tepla v zimním období
  • ochrana životního prostředí
  • možnost otevření ¾ zasklené plochy
  • ochrana před zloději
  • záruka 5 let
  • nevyžaduje údržbu

Technická specifikace

Rám:Profily rámů jsou vyrobeny z hliníku, ve standardní úpravě bílý komaxit, na přání jakýkoliv odstín dle RAL.
Pojezdové profily:Exteriérové výšky 25 mm s odvodem vody.
Kolečka:Kolečko tvoří ložisko s plastovou bandáží.
Těsnění:Horizontální pojezdové profily jsou těsněny štětinkovým těsněním, skla mezi sebou PVC profilem s UV stabilizací.
Madla:Jednoduché, okenní s pojistkou.
Výplň:Kalené sklo tl.6 mm, jednoduché sklo tl. 6 mm.
Maximální výška křídla:1,8 m
Maximální šířka křídla:1 m
Max. délka stěny bez pomocného profilu:až 8 m
Možnost uzamykání:ano